Bartonella
Žolelės bartonelėms
Bartonella yra viena iš labiausiai paplitusių Laimo ligos infekcijų. Kaip ir borelijas, ją dažniausiai perduoda erkės. Bartonella sukelia ligą, vadinamą bartonelioze.
Esant šioms dviem infekcijoms simptomai paūmėja, ypač kai pažeidžiama centrinė nervų sistema. Dažni bartoneliozės simptomai: nedidelis karščiavimas arba temperatūros kritimas, periodiniai į gripą panašūs simptomai, lėtinis nuovargis, limfmazgių padidėjimas (dažnai protarpinis), nenormalus odos pojūtis, jautrūs poodiniai mazgeliai išilgai galūnių, papuliniai bėrimai, raudoni arba mėlyni išilginiai bėrimai. (kartais panašus į strijas), deginimo pojūtis, ypač pėdų paduose arba dilgčiojimas, hiperestezija, galvos skausmai, akių sutrikimai, akių obuolių skausmas, miego sutrikimai, nuotaikos svyravimai, pažinimo sutrikimas, nervingumas, nerimas, dirglumas, depresija simptomai.
Natūralus bartoneliozės gydymas
Daugelis žolelių yra labai veiksmingos kovojant su Bartonellia (Bartonelioze). Vienas iš veiksmingiausių žolelių protokolų šiai infekcijai gydyti yra Buhnerio protokolas nuo Bartonella. Daugiau apie šį protokolą galite perskaityti Stepheno Harrodo Buhnerio knygoje „Laimo ligos koinfekcijų gydymas: papildomi ir holistiniai bartonelių ir mikoplazmų gydymo būdai“.
Natūralus bartoneliozės gydymas atsižvelgia tiek į antibakterinį aktyvumą, bet ir sutrikdo gyvybines bakterijų funkcijas organizme, apsaugo užkrėstus audinius ir organus, slopina citokinų kaskadą ir stiprina imuninę sistemą.
Žolelės, turinčios stiprų antibakterinį poveikį prieš Bartonella, yra: Houttuynia, Isatis ir Alchornea cordifolia. Buhner rekomenduoja šias žoleles naudoti kaip mišinį. Produktas AHI Herbal Mix yra paruoštas šių trijų žolelių mišinys Buhnerio rekomenduotomis proporcijomis.
Bartonella pasižymi stipriu giminingumu dviem kūno struktūroms: endotelio ląstelėms ir raudoniesiems kraujo kūnams. Bartonella, patekusi į šeimininko organizmą, apie 3–4 paras cirkuliuoja šeimininko kraujyje, o vėliau apsigyvena pirminėje nišoje – kraujagyslių endotelio ląstelėse. Tada po kelių dienų bakterijos pasiekia eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius), kur dauginasi. Puldama raudonuosius kraujo kūnelius, Bartonella taip pat turi prieigą prie hemo, kuris užtikrina jo išlikimą. Padalydamas hemą į jo sudedamąsias dalis, jis gali gauti reikalingų maistinių medžiagų, įskaitant geležį.
Endotelio ir raudonųjų kraujo kūnelių apsauga nuo Bartonella invazijos yra vienas iš pagrindinių sėkmingo gydymo elementų. Šių struktūrų išsaugojimas yra būtinas norint sutrikdyti jo gebėjimą maitintis ir daugintis. Vien Bartonella negali pagaminti išgyvenimui svarbių maistinių medžiagų. Pažeidžiant šiuos veiksnius, infekcijos plitimas bus slopinamas.
Siekdamas apsaugoti endotelį, Buhneris savo protokole naudojo japonišką gniužulą, EGCG ir L-argininą.
Kita vertus, Sida acuta apsaugos raudonuosius kraujo kūnelius.
Savo protokole dėl Bartonella Buhneris taip pat daug dėmesio skiria organų apsaugai. Siekdamas apsaugoti širdį, Buhneris rekomenduoja gudobelę, kepenų apsaugai – pienligę, o limfinės sistemos ir blužnies apsaugai – raudonąją šaknį.
Buhner taip pat yra žolelių, kurios slopina citokinų kaskadą. Norint slopinti bakterijų dauginimąsi ir sutrikdyti bakterijų mitybą, būtina slopinti Bartonella sukeltą citokinų kaskadą. Daugeliu atvejų tai sumažins ar net sustabdys daugumą infekcijos sukeltų simptomų. Pagrindinės Bartonella vaistažolės, slopinančios citokinų kaskadą, yra japoninis gumburėlis ir kordicepsas, taip pat papildomi EGCG.
Sėkmingam Bartonella gydymui labai svarbus ir imuninės sistemos stiprinimas. Kuo silpnesnė imuninė sistema, tuo sunkesnė infekcija ir tuo sunkesni simptomai. Imuninės sistemos stiprinimas yra toks pat svarbus kaip ir antibakterinis poveikis.
Rhodiola rosae (kalnų rožė) ir Ashwagandha (Indijos ženšenis, lot. Withania somnifera) yra dvi imunitetą stiprinančios žolės, kurias pasiūlė Buhner.